Dijaloški forum: Imigranti, manjine, drugi – potreba, a ne prijetnja

13. prosinca 2018.

Promo party Kluba mladih LONAC

14. prosinca 2018.

Osijek to GOO podržan od strane veleposlanstva Norwegian Embassy in Zagreb

Ovog je utorka, 11.12.,  OŠ Svete Ane posjetila Astrid Versto, veleposlanica Kraljevine Norveške u Hrvatskoj. Time je podržala praksu uvođenja GOO-a kao izvannastavne aktivnosti u osječke osnovne škole.

Učenici su održali prigodan glazbeni program te priredbu, u sklopu koje su na kreativan način prikazali temeljna prava djece, zajamčena Europskom konvencijom o pravima djeteta.

Osnovna poruka tijekom posjeta bila je da izgradnja demokratskog društva nije kratak čin koji se dogodi pukom promjenom političkog sustava. Demokratizacija podrazumijeva kontinuiran trud i rad te je proces koji se odvija na svim razinama društva, a jedna od najvažnijih svakako jest – obrazovanje.